Rozmiar tekstu:

Do Sopotu przyjechali specjaliści zajmujący się  turystyką uzdrowiskową i uzdrowiskami,   przedstawiciele krajowych i międzynarodowych organizacji działających w w tym obszarze. Okazją do takiego spotkania jest XX Kongres Uzdrowisk Europejskich, który odbywa  się 19-22 maja br. Kongres jest ogólnopolską, a od wielu lat najbardziej prestiżową konferencją uzdrowiskową, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w branży uzdrowiskowo-turystycznej krajów europejskich.

Bartłomiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej powołał się na przykłady wielu krajów, które turystykę medyczną traktują jako  element rozwoju gospodarczego  czy wręcz strategii narodowej. "Polska Organizacja Turystyczna umieściła turystykę uzdrowiskową oraz segment wellness i spa w "Marketingowej strategii Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020", jako priorytetowe produkty. Priorytetowość rozumiana, jako wskazanie dla wszystkich partnerów, aby w tym czasie, koncentrować działania i środki dla uzyskania efektu synergii" - zaznaczył podczas prezentacji  Bartłomiej Walas.
 

Powołane z inicjatywy POT w 2013 roku konsorcjum produktowe  „Zdrowie i uroda" jest przykładem, stawiania sobie wspólnego celu, którym jest opracowanie i realizacja planów promocji i tworzenia warunków lepszej sprzedaży w kraju i za granicą polskiej oferty turystyki uzdrowiskowej oraz wellness i spa. Zadania, które wykraczają poza możliwości jednego czy kilku podmiotów, mogą być skuteczniej realizowane przez konsorcjum, mające mocniejszą siłę dotarcia z ideą konsolidacji w branży.


Źródło: www.pot.gov.pl

 

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy