Rozmiar tekstu:

Piknik nad Odrą to największa plenerowa impreza w Województwie Zachodniopomorskim, która już corocznie odbywa się w drugi weekend maja w Szczecinie promując turystykę, rekreację i kuchnię polską. Łączy w sobie targi turystyczne MARKET TOUR oraz Targi Żywności i Produktów Ekologicznych - ORGANIC, którym każdorazowo towarzyszy wielkie gotowanie jednego z regionalnych przysmaków a całość odbywa się w wyjątkowej piknikowej atmosferze gromadząc każdorazowo ok. 50 tys. zwiedzających. W tym roku nie zapomniano także o zachodniopomorskich LOT-ach, dla których przygotowano specjalną strefę.

 

MARKET TOUR

Historia MARKET TOUR sięga roku 1992. Jest to miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej: biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu żeglarskiego, sportowo-turystycznego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego. Można też zapoznać się z ofertą transportu lotniczego, autobusowego i promowego. Dla wystawców to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz, co najważniejsze, do zaprezentowania swojej oferty licznym odbiorcom. Uczestnikami całego Pikniku są mieszkańcy regionu, innych województw oraz zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi.
 

Strefa Lokalnych Organizacji Turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego

W ramach tegorocznego MARKET TOUR powstanie również specjalna strefa Lokalnych Organizacji Turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego, które będą mogły bezpłatnie zaprezentować swoją ofertę i walory regionu. Będzie to również znakomita okazja do integracji całego lokalnego środowiska sektora turystyki województwa zachodniopomorskiego oraz lepszą i szerszą popularyzację idei partnerstwa JST i NGO w regionie. Przedsięwzięcie to będzie możliwe w ramach realizowanego przez Forum Turystyki Regionów projektu pn. „Współpraca lokalna JST i NGO na rzecz sektora turystyki w Kołobrzegu i Drawnie”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
 

ORGANIC

Targi ORGANIC to propozycja dla entuzjastów ekologicznego stylu życia, dla wszystkich tych, którzy dbają o swoje zdrowie i środowisko naturalne. Ekologiczna oferta targów ORGANIC zainteresuje także tych, którzy po raz pierwszy sięgną po ekologiczne produkty i docenią unikalność oraz jakość rękodzieła.
 
Wystawcami targów ORGANIC są producenci i dystrybutorzy eko-wyrobów wytwarzanych w oparciu o naturalne i organiczne surowce, zarówno z województwa zachodniopomorskiego, jak i Polski oraz zagranicy. Tym samym targi te są okazją do poznania firm funkcjonujących na rynku żywności i produktów ekologicznych i naturalnych i zrobienia ekologicznych zakupów.
 
W bezpośrednim kontakcie indywidualnych odbiorców z tymi, którzy w swojej pracy starają się realizować ideę ekologii zawiera się dodatkowa wartość edukacyjna targów – rozmowy sprzyjają bowiem wymianie doświadczeń dotyczących zdrowego odżywiania oraz dbania o urodę w sposób naturalny. Targi ORGANIC pośrednio zachęcają też do eko-turystyki kulinarnej (odwiedzanie gospodarstw ekologicznych, poznawanie zagranicznych naturalnych specjałów) i recyklingu (biodegradowalne opakowania, w których sprzedawane są produkty i naturalne materiały, z których są wykonane).
 

Moc atrakcji dla zwiedzających

Piknik nad Odrą to wydarzenie, któremu poza targami towarzyszy również mnóstwo imprez towarzyszących. Corocznie największą popularnością cieszy się „Wielkie Gotowanie” a następnie degustacja potraw regionalnych. W tym roku gotowana będzie Wiosenna Zupa Szczecińska, której zostanie rozdanych aż 10 000 porcji. Dodatkowo odbędzie się też „Wielkie Wędzenie”, w ramach którego uwędzonych zostanie 50 kg ryb takich jak śledź, dorsz czy  flądra, z których zostanie rozdanych 400 porcji.
 
Podczas Pikniku coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy konsumowania ryb ale również ich łowienia w specjalnej „Strefie Wędkarza” gdzie sprzęt i akcesoria wędkarskie prezentować będą producenci, dystrybutorzy i hurtownicy. Z kolei miłośnicy dalekich podróży będą mogli wysłuchać opowieści o znanych podróżników o swoich wojażach po świecie w przygotowanej na tan cel „Strefie Globtrottera”.
 
W całej tej piknikowej atmosferze organizatorzy nie zapomnieli o pokazaniu uroków samego Szczecina. W ramach akcji „Pokaż Szczecin Swoim Gościom”, zorganizowane zostaną cykle wycieczek po mieście nie tylko dla turystów, ale także dla samych szczecinian, którzy w ten sposób będą mogli lepiej poznać swoje miasto i pogłębić wiedzę na temat miejsc, które mijają codziennie a mimo to tak niewiele o nich wiedzą. W programie zaplanowano zarówno wycieczki piesze, autokarowe, jak również wycieczki statkiem, kajakowe i rowerowe. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie.
 
Więcej informacji o Pikniku nad Odrą na stronie www.pikniknadodra.pl
 

Dodaj swój komentarz i włącz się do dyskusji...

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie świętokrzyskie lubelskieSite map

 

Szukaj w serwisie

Newsletter

Newsletter

Gryf Turystyczny 2015

Przydatne serwisy